SATIŞ  OFİSİ            

222 99 88

Makaleler

İp Kamera Nedir?
İp Kamera Nedir?
İp Kamera Nedir?

IP kameraların, analog kameralardan en büyük farkı şüphesiz görüntü kalitesidir. AVENİR ip kameralarında 2megapixel (1980x1080) ve üstü görüntü elde edilmektedir. Görüntü kalitesinin yüksek olması beraberinde analog kameraya göre harddiskte daha fazla depolama alanı gerektirir.

Güvenlik kamera sistemlerine CCTV sistemi denilmesi görüntülerin bir noktada toplanarak orada kayıt altına alınması anlamına gelir. Analog girişli kameralardan temel yapı olarak hiç farkları yoktur. Tek farkları görüntülerini aktarma yöntemleridir. Analog kameralardan görüntü, BNC denilen kompenent yardımıyla alınarak cctv koaksiyel kablo üzerinden DVR kayıt cihazına aktarılmaktadır. IP kameralarda ise bu işlem CAT6 23AWG network kablosu ile görüntüler networke (modem, switch veya nvr cihazına) aktarılmaktadır. Bunun için network ağından kameraya bir cat6 kablosu ve enerji kablosu çekilmelidir.

Bazı IP kameralar hem görüntü alışverişini hem de enerji ihtiyacını PoE Özelliği yardımıyla aynı kablo üzerinden sağlayabilmektedir.

ACTİ IP kameralar Onvif özelliği taşıyan tüm Nvr kayıt cihazlarına bağlana bilmektedir.

IP-CCTV sistemindeki her ip kamera farklı bir iç ip adresi alarak adreslenir. Bu sayede ağda pc, tablet, akıllı telefon cihazları gibi algılanır. Çünkü her ip kameranın veya görüntü kayıt cihazının kendi işlemcisi, işletim sistemi (genellikle Linux) ,sayısal giriş (sensör) / çıkış (röle) adresleri ve görüntü alabilme özelliğine sahip birer bilgisayardır. Bundan dolayı görüntü iletişimi, kaydı, yapılabilmekte, hatta ürün özelliklerine bağlı olarak akıllı bir alarm sistemi gibi uyarı ve ihbar sistemi olarak da çalışabilmektedirler.

Sonuç itibariyle ip kameralar günümüz şartlarına uygun görüntü kalitesiyle güvenliği daha da kolaylaştıran, yüksek kalite çözüm sunan ve hızlı şekilde yaygınlaşan bir teknoloji olmuştur.

Saygılar.
REZAN SAKARİLETİŞİM

  • (+90) 212 222 99 88
  • satis@mesaguvenlik.com
  • (+90) 212 220 11 31

  • Perpa Tic. Mer. A Blok Kat:8 No:801
    Okmeydanı - Şişli / İSTANBUL
© Mesa Güvenlik A.Ş. 2014 - Tüm Hakkı Saklıdır